Prírodné linoleum

Prírodné linoleum bežne skrátené ako lino, je podlahová krytina vyrobená zo 100% prírodných materiálov, ako je stuhnutý ľanový olej (linoxyn), borovicová živica , mletý korkový prach, piliny a minerálne plnivá, ako je uhličitan vápenatý , najčastejšie sú tieto materiály lisované na vrecovine alebo plátne. Do materiálov sa pridávajú pigmenty, aby sa dosiahla požadovaná farebná povrchová úprava. Tieto suroviny zaručujú linoleu elasticitu, výborné izolačné vlastnosti, odolnosť a pri starostlivosti extrémne dlhú životnosť, viac ako 30 rokov. LINOLEUM patrí medzi podlahovými krytinami ku klasike, vyrába sa už vyše 100 rokov.

Najkvalitnejšie podlahy z linolea, známe ako „intarzované“, sú mimoriadne odolné a vyrábajú sa spájaním a vykladaním pevných častí linolea. Kvalitné linoleum je pružné, a preto ho možno použiť v budovách, kde by tuhší materiál (napr. keramika) praskal.

Údržba je veľmi jednoduchá, vo väčšine prípadov postačuje suché čistenie utierkou ktorá obsahuje ľanový olej.

Čo sa však týka farebných a vzorových kombinácií, patrí táto podlahová krytina k TOP farebnej škály a v kombinácií s odvážnym projektovým riešením je profesionálny pokladač schopný vytvoriť nádherné „umelecké dielo“. V ponuke výrobcov je takmer neobmedzené možnosti farieb a vzorov vrátane vlastných variácií šitých na mieru, takže sa dá zladiť s interiérom.

Naša spoločnosť ponúka prírodné linoleum od spoločnosti TARKETT, FORBO a GERFLOR. Linoleum spĺňa aj tie najprísnejšie kritéria dnešného moderného architektonického štýlu a preto sa opäť dostáva k obľúbeným podlahovinám nielen v komerčnej sfére, ale aj v domácnostiach.

Je potrebné vyzdvihnúť baktericídne účinky tohto materiálu a preto je veľmi obľúbený pre pokládku podláh v priestoroch kde sa pohybujú astmatici, alergici. Jeho významné použitie je predovšetkým v zdravotníckych zariadeniach, školách, stravovacích zariadeniach alebo v kúpeľných zariadeniach, samozrejme aj v domácnostiach.

Linoleum je antistatický materiál s výbornými tepelnými a zvukovými izolačnými vlastnosťami. Pri profesionálnej pokládke a správnej údržbe má podlaha z linolea veľmi dlhú životnosť. Zvláštnosťou tohto materiálu je že rokmi nadobúda na tvrdosti a tým je aj oteru vzdorný.

Call Now ButtonZavolajte nám