Podlaha na mieru

Funkčná a štýlová, to sú dve základné kritéria pri výbere podlahy. Ponúkajú moderný vzhľad a odolný povrch ideálny pre bytové, ale aj komerčné priestory.

Nič však nedodá vašej izbe charakter, teplo a štýl viac ako drevená podlaha. Či sa už rozhodnete pre jednovrstvové – masívne, dvojvrstvové, trojvrstvové, alebo dyhované parkety, vždy máte istotu, že podlaha bude pri chôdzi príjemná a teplá.

Ak chcete podlahu z ekologických materiálov, ponúkame Vám podlahy z prírodného linolea, korku ktoré sú vyrobené z prírodných materiálov korku, dreva, minerálnych plnív a pojív.  Podlahy sú pocitovo teplé, mäkké a tiché.
Montáž je jednoduchá a ľahko sa udržiavajú.


Vinylová podlaha


Vinylová podlaha  je umelý materiál známy tiež pod názvom PVC. V prípade vinylových podláh sa jedná o heterogénne PVC, teda o krytinu skladajúci sa z viacerých vrstiev. Vinylová podlaha sa vyrába v dielcoch, ktoré sa lepia po jednotlivých segmentoch. V ploche potom oproti klasickému mäkčenému PVC vyzerá vinylová podlaha oveľa prirodzenejšie a reálnejšie.

Výhody vinylových podláh

  • veľmi vhodná pre alergikov
  • veľká odolnosť proti poškriabaniu
  • rýchla a jednoduchá údržba vysávaním alebo stieraním mopom
  • odolnosť proti vlhkosti
  • výborné akustické vlastnosti
 • v prípade potreby sa dá jedna lamela vybrať a nahradiť novou
 • ideálne na podlahové vykurovanie
 • výborný pomer kvalita/cena

Dvojvrstvová drevená podlaha


Dvojvrstvové drevené podlahy sú moderným typom celoplošne lepených drevených podláh.

Svojim tvarom tieto podlahy pripomínajú klasické parkety, ale zásadný rozdiel nachádzame v ich konštrukcii. Niekoľko milimetrov silná nášľapná vrstva z tvrdého dreva (4-6 mm) je zo spodnej strany vystužená špeciálne upravenou drevenou podkladovou vrstvou, ktorá zaisťuje vysokú pevnosť a stabilitu.
Malá konštrukčná výška dvojvrstvových podláh z masívu navyše umožňuje plynulé nadviazanie na iný druh podlahových krytín, a to bezo zmien úrovní v nosnom podklade.

Drevené dvojvrstvové podlahy sú ideálne pre zákazníkov, ktorí chcú moderný, stabilný a zároveň prírodný produkt aj tam, kde by použitie klasických drevených podláh bolo nevhodné (napríklad na podlahovom kúrenie).

Alternatívou dvojvrstvových podláh môžu byť vysoko kvalitné drevené plávajúce podlahy, ak uvažujete o lacnejšom prevedení, potom naopak ekonomickejšie plávajúce laminátové podlahy.

Výhoda dvojvrstvových drevených podláh

 • tieto podlahy možno pokladať na betóny, v ktorých je zabudované podlahové kúrenie.

Trojvrstvová drevená plávajúca podlaha


Trojvrstvové drevené podlahy môžu byť vhodnou náhradou za podlahy z masívneho dreva alebo drevené mozaiky. Jednotlivé lamely drevených plávajúcich podláh sa skladajú z troch vrstiev dreva, pričom vrchná vrstva je z tvrdého dreva, ktorý tvorí dekor podlahy. Vrchná vrstva drevené podlahy má zvyčajne hrúbku cca 4 mm, stredovú vrstvu podlahy tvorí mäkké drevo, posledná vrstva je najčastejšie tvorená smrekovú dyhou, všetko lepené krížom, čo vylepšuje stabilitu jednotlivých lamiel. Drevené plávajúce podlahy sa najčastejšie dodávajú vrátane povrchovej úpravy. V ponuke je veľké množstvo drevín.

Výhody trojvrstvových drevených podláh

  • možnosť pokládky na podlahy s podlahovým vykurovaním
  • sú extrémne odolné voči poškriabaniu
  • možnosť niekoľkonásobnej renovácie
  • zachovávajú prírodný ráz dreva
 • unikátny zámok, voskované priečne spoje lamiel
 • široká ponuka exotických drevín
 • možnosť výberu povrchovej úpravy (lakom alebo olejom a voskom)

Laminátová plávajúca podlaha


Laminátová plávajúca podlaha odvodzuje svoj názov od latinského slova „lamina“. Vrstevnatá konštrukcia tejto podlahovej technológia spája silné stránky dreva, papiera a živice. Vrchnú vrstvu tvorí odolná melamínová vrstva. Tá chráni dekor, ktorý je natlačený buď na papieri alebo priamo na nosnej doske z HDF.

Kvalitné laminátové podlahy prinášajú spojenie vysokej kvality a priaznivej ceny. Laminátové podlahy patria medzi najčastejšie používané podlahové krytiny vhodné do všetkých obytných priestorov a komerčných priestorov s predpokladanou ľahkou a strednou záťažou. Laminátové podlahy sa vyrába v širokej škále dekorov dreva, rôznych farebných odtieňov, ktoré nám umožňujú prispôsobiť byt najrôznejším požiadavkám na vzhľad interiérov. Alternatívou laminátových podláh pre náročných zákazníkov môžu byť drevené plávajúce podlahy, alebo kvalitné a vysoko odolné vinylové podlahy.

Pri výbere laminátovej podlahy je potrebné sa predovšetkým zamerať na jej kvalitu. Laminátová podlaha s extrémne nízkou odolnosťou proti oderu vám ťažko urobí radosť.

Kvalita laminátových podláh je určená tromi základnými parametrami materiálu

 • Trieda záťaže
 • Hrúbka
 • Hodnota oderu AC

Mikrocementové povrchy


Vytvorenie správnej atmosféry je výsledkom estetickej a kompozičnej voľby, ktorá vyzdvihuje podstatu osobitosti. Tieto dve charakteristiky, dokážu koexistovať spolu v dokonalej harmónii pri použití mikrocementových povrchov.

Mikrocementové povrchy predstavujú originálne príležitosti ako sa dá ísť nad rámec bežných konvencií v interiérovom dizajne. Ponúkajú nadčasové, vysoko estetické, prispôsobiteľné, dokonalo hydroizolačné a vysoko odolné (proti poškrabaniu, oteru) vlastnosti pri použití na podlahy a steny. Používajú sa v širokej škále implementácií do bytov a domov, kuchýň, kúpeľní, ich výhodou je ľahká údržba a dodávajú priestoru jedinečnú eleganciu.

Použitím mikrocementových povrchov dosiahneme koncept slobody ktorý má za cieľ absolútne prepojenie medzi podlahami a stenami.  Tieto ožívajú s výrazným vplyvom užívateľa priestoru. Použitie od pracovných priestorov po relaxačné zóny, naša ponuka rieši ďalšie harmonické výzvy, ktoré si pri vytváraní svojich vlastných predstáv viete uložiť do dokonalej harmónie. Idea sa potom zvýrazňuje estetickým dialógom medzi interiérom a exteriérom.

Výhody mikrocementových povrchov:

  • Pre všetky typy povrchov:
  • horizontálne, vertikálne a stropy
  • Nuvolato efekt, monochromatický alebo tón v tóne
  • Mixovateľné do nekonečnej škály farieb
  • Jednoduchá príprava a aplikácia
  • Vysoká pevnosť a odolnosť na oder
  • Vhodné do bytového prostredia ale aj obchodných a kancelárskych priestorov s intenzívnou prevádzkou
  • Na opravy existujúcich povrchov a vytváranie nových povlakov
  • Odolný voči UV žiareniu
  • Príjemné na dotyk
  • Textúrovaný / kreatívny hmatový efekt
  • Ľahko sa čistí
  • Estetické, moderné, odvážne riešenia
 • Ľahká údržba

Realizácia:

Prioritným krokom k úspešnej realizácií a plne estetickému výsledku zhodnému s Vašou predstavou a projektom je profesionálna realizácia.

Výber kvalitného dodávateľa predurčí úspech realizácie. S dôverou sa na nás obráťte.


Prírodné linoleum


Prírodné linoleum bežne skrátené ako lino , je podlahová krytina vyrobená zo 100% prírodných materiálov, ako je stuhnutý ľanový olej (linoxyn), borovicová živica , mletý korkový prach, piliny a minerálne plnivá, ako je uhličitan vápenatý , najčastejšie sú tieto materiály lisované na vrecovine alebo plátne.  Do materiálov sa pridávajú pigmenty, aby sa dosiahla požadovaná farebná povrchová úprava. Tieto suroviny zaručujú linoleu elasticitu, výborné izolačné vlastnosti, odolnosť a pri starostlivosti extrémne dlhú životnosť, viac ako 30 rokov. LINOLEUM patrí medzi podlahovými krytinami ku klasike, vyrába sa už vyše 100 rokov.

Najkvalitnejšie podlahy z linolea, známe ako „intarzované“, sú mimoriadne odolné a vyrábajú sa spájaním a vykladaním pevných častí linolea.
Kvalitné linoleum je pružné, a preto ho možno použiť v budovách, kde by tuhší materiál (napr. keramika) praskal.

Údržba je veľmi jednoduchá, vo väčšine prípadov postačuje suché čistenie utierkou ktorá obsahuje ľanový olej.

Čo sa však týka farebných a vzorových kombinácií, patrí táto podlahová krytina k TOP farebnej škály a v kombinácií s odvážnym projektovým riešením je profesionálny pokladač schopný vytvoriť nádherné „umelecké dielo“.   V ponuke výrobcov je takmer neobmedzené možnosti farieb a vzorov vrátane vlastných variácií šitých na mieru, takže sa dá zladiť s interiérom.

Naša spoločnosť ponúka prírodné linoleum od spoločnosti FORBO a GERFLOR. Linoleum spĺňa aj tie najprísnejšie kritéria dnešného moderného architektonického štýlu a preto sa opäť dostáva k obľúbeným podlahovinám nielen v komerčnej sfére, ale aj v domácnostiach.

Je potrebné vyzdvihnúť baktericídne účinky tohto materiálu a preto je veľmi obľúbený pre pokládku podláh v priestoroch kde sa pohybujú astmatici, alergici. Jeho významné použitie je predovšetkým v zdravotníckych zariadeniach, školách, stravovacích zariadeniach alebo v kúpeľných zariadeniach, samozrejme aj v domácnostiach.

Linoleum je antistatický materiál s výbornými tepelnými a zvukovými izolačnými vlastnosťami. Pri profesionálnej pokládke a správnej údržbe má podlaha z linolea veľmi dlhú životnosť. Zvláštnosťou tohto materiálu je že rokmi nadobúda na tvrdosti a tým je aj oteru vzdorný.


Korková podlaha


Hľadáte prírodný podlahu s perfektnými izolačnými vlastnosťami? Korková podlaha je tá správna voľba.

Perfektne odhluční váš byt a dodá mu jedinečnú atmosféru.

Korkové podlahy sú príjemné na pochôdznosť, dizajnovo zaujímavé a zároveň perfektne odolné proti poškodeniu. Korok je známy výbornými izolačnými a tlmiacimi schopnosťami. Je teplý a mäkký, vodeodolný, antialergénny. Vďaka svojej pružnosti, sú korkové podlahy mimoriadne vhodné pri problémoch s chrbticou, bedrami alebo kolenami.

Korkové podlahy ponúka široký výber farieb a vzorov.

Môžete zvoliť korkovú podlahu ako plávajúce alebo vo forme dlaždíc na lepenie. Veľmi dobre sa kombinujú s korkovými obkladmi.


Koberce (záťažové, bytové a dekoračné)


Nemáte radi pocit studených nôh? Potom si kúpte do svojho domu koberec. Jeho príjemný povrch bude vaše nohy láskať ako žiadna iná podlahová krytina. Je skvelou voľbou napríklad pre detské izby. Klasické koberce sú stále dosť obľúbeným a žiadaným materiálom, ktorý zútulní nielen Váš domov, ale tiež napr. kanceláriu, súčasne pôsobí ako izolácia proti hluku.

Koberce sú vďaka stále novým technológiám pri výrobe ľahko udržiavateľné. Zvlášť do priestorov ako je detská izba, sú koberce stále populárne najmä kvôli hre detí na zemi. Vyrába sa v štandardnej šírke 4 metre alebo v podobe štvorcových dielov. Na výber máte z širokej škály farieb a druhov kobercových materiálov, z ktorých každý sa hodí pre iný druh miestnosti.

Ponúkame koberce kusové pre komerčné účely do kancelárií, ale aj koberce na mieru pre váš byt či dom. Spoločne vyberieme ten správny práve pre vaše potreby.

Ponúkame rôzne druhy kobercov

  • Vpichované koberce
  • Strihaná slučka
  • Objektové koberce
  • Podkladový koberec
  • Slučkové koberce
 • Kobercové štvorce EDEL
 • Čistiace zóny a očisťovacie rohože

Lišty


Široká ponuka líšt pre podlahy rieši problematické prechody, dilatácie a ukončenie podlahových krytín. Pre ukončenie podlahy pri stene sú vhodné lišty soklové. Najobľúbenejšie soklové lišty sú profilované biele, vyrobené z plastu alebo MDF.

Veľkú obľubu zákazníkov majú podlahové lišty, ktoré dovoľujú vedenie kabeláže. Dizajnové lišty z hliníka a nerezovej ocele, alebo kobercové lišty a lišty pre PVC, sú samozrejmosťou každého predajcu soklových líšt. Univerzálne plastové rohy nájdu uplatnenie v celom dome. Prechod medzi podlahami alebo ich ukončenie rieši prechodové lišty.

Tieto lišty rozdeľujeme podľa toho, ako sa montujú. Lišty samolepiace sú opatrené kaučukovým lepidlom, stačí lištu upraviť na dĺžku, zložiť papierovú ochranu lepidla a lištu nalepiť a zaťažiť. Lišty s tŕňom, alebo tiež nazývané narážacie, sa musí najprv vyvŕtať otvor, do ktorého sa tŕň lišty narazí. Skrutkovacie lišty musíte najprv navŕtať podklad a vložiť do otvoru hmoždinku. Následne vrut utiahnete. Za zmienku stojí tiež prechodové lišty pre vedenie kabeláže. Lišty na schody nazývame schodové hrany. Delenie podľa spôsobu montáže je rovnaké ako u líšt prechodových.

Call Now ButtonZavolajte nám